Göcek ve 12 Adalar Turu

Göcek yalnızca yaz aylarında değil, ilkbahar ve sonbaharda da gelip keyifle vakit geçirebileceğiniz küçük bir sahil kasabası… Göcek, tüm renkleri ile her mevsim bir başka güzeldir.
Akdeniz’in en batı kıyısında bulunan Göcek, Fethiye ve Dalyan arasında yer alıyor. Kapı Dağları’nın kuytusuna gizlenmiş olan bu şirin kasaba, eski bir köy olan Kalimche üzerine kurulu. Seyahat tutkunları için Göcek ve çevresinde, İztuzu plajından Lykia yoluna kadar keşfedilecek birçok tarihi ve doğal güzellik bulunuyor. Büyük şehirlerin hızından ve karmaşasından bir süreliğine de olsa kaçmak isteyenler için bu küçük kasaba, sığınılabilecek eşsiz bir liman.
Göcek’e dört mevsim boyunca gelebilir ve keyifle konaklayabilirsiniz. Yalnızca yaz aylarında değil, ilkbahar ve sonbahar aylarında da, burada konaklamak büyük bir keyif. Gün boyunca, gezip görülebilecek sayısız güzelliği çevresinde barındıran bu küçük kasaba, akşamları ışıl ışıl hale gelen küçük dükkanları ve keyifli bir akşam yemeği yiyebileceğiniz cafe ve restoranları ile ayrı bir güzel. Göcek’in canlı sokaklarında gezerken, özel hazırlanmış el işi ürünlerinden ve çeşit çeşit gezi hatıralarından satın almadan, Göcek’ten ayrılmamanızı tavsiye ederiz.
Göcek’i diğer liman kasabalarından ayıran en önemli özelliği, dingin eşsiz koyları ve denizini süsleyen adalarıdır. Göcek koylarında yeşil ve mavinin büyük bir cümbüşü hakimdir. Denizi berrak ve sakindir. Yat sahiplerinin en favori noktası Göcek ve eşsiz koylarıdır. Göcek’te irili, ufaklı onlarca koy doğa aşığı gezginlerin ziyaretini bekliyor. Göcek’e geldiğinizde kesinlikle gezip görmeniz gerektiğinizi düşündüğümüz koyları ve adaları Kleopatra Hamamı Koyu, Bedri Rahmi Koyu, Akvaryum Koyu, Yassıca Adaları, Tersane Adası, Göcek Adası, Sarsala Koyudur.
Göcek’in bu eşsiz koylarını sevdikleriniz ile baş başa gezmek için Green Eyes teknesini günlük olarak kiralayabilirsiniz.